Inauguracja Roku Jubileuszowego 25-lecia Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Jubileusz-25-leciaPracownicy, darczyńcy, przyjaciele i podopieczni zainaugurowali Mszą świętą w archikatedrze lubelskiej pod przewodnictwem Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski, ks. biskupa Artura Mizińskiego, Rok Jubileuszowy 25-lecia Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

W homilii ksiądz biskup zaznaczył, że swoją posługę kapłańską rozpoczął również 25 lat temu, więc jest prawie ?równolatkiem Caritas?. Podkreślił również, jak ważna jest misja Caritas w pomocy bliźnim.

„W dzisiejszym świecie, które na pierwszy miejscu stawia bogactwo czy sukces mierzony często wysokimi zarobkami największym uczynkiem miłosierdzia względem bliźniego staję się poświęcenie odrobiny swojego czasu, którego w codziennej gonitwie zaczynam nam wszystkim brakować. Papież Franciszek woła o wsparcie dla ubogich, najbardziej potrzebujących, którzy często żyją w trudnych warunkach uwłaczających ludzkiej godności. Kochani w tym kontekście bardzo potrzebna jest świadczona za pośrednictwem Caritas pomoc, także w wymiarze materialnym, bez której wiele rodzin nie miałoby dostępu do podstawowych dóbr jak żywność, przybory szkolne czy ubrania” ? podkreślał biskup.

Po Mszy miał miejsce koncert chóru ?Iubilaeum? i rozważania słowa Bożego prowadzone przez ks. Leszka Surmę.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej została reaktywowana w dniu 24 maja 1991 roku dekretem Biskupa Lubelskiego, Bolesława Pylaka. Centralne obchody okrągłego Jubileuszu 25-lecia lubelskiej Caritas odbędą się w maju 2016 roku.

Więcej o historii lubelskiej Caritas: www.lublin.caritas.pl
RELACJA – ZDJĘCIA