III. Forum liderek i duszpasterzy wspólnot dla kobiet 19.10.2024

Duszpasterstwo kobiet zaprasza na III. Forum liderek i duszpasterzy wspólnot dla kobiet, które odbędzie się w Gdańsku, w sobotę 19 października 2024 roku. Należy podkreślić, że spotkanie ma charakter duszpasterski i jest skierowane wyłącznie do grup, wspólnot, fundacji i stowarzyszeń działających w kościele rzymsko-katolickim za zgodą władz Kościoła.

Celem Forum będzie wspólna modlitwa, zapoznanie się oraz wymiana doświadczeń w kontekście tego, w jaki sposób przewodnictwo kobiet we wspólnotach wzbogaca apostolską i duszpasterską misję Kościoła. W tym roku na miejsce naszego spotkania wybraliśmy Gdańsk, w którym czczona jest św. Brygida Szwedzka, żona i matka, siostra zakonna, mistyczka i kobieta czynu. Papież Jan Paweł II, wpisując ją w poczet świętych Patronów Europy powiedział, że św. Brygada zyskała „uznanie dla swych talentów pedagogicznych, które miała okazję wykorzystać w okresie, gdy powołano ją do służby na dworze królewskim w Sztokholmie. Z tego doświadczenia mogła czerpać później, gdy przy różnych okazjach doradzała książętom i władcom, jak winni właściwie wypełniać swoje zadania”. Z tego doświadczenie chcemy skorzystać i my oraz podzielić się nim z duszpasterzami.

Ze względów organizacyjnych jedno środowisko może być reprezentowane przez maksymalnie 3 osoby. Każdą osobę należy zgłosić oddzielnie wypełniając formularz zgłoszeń. Zapisy trwają do 6 października 2024r.

więcej/ zapisy: https://www.kierunekniebo.pl/wydarzenia