Formularz Mszy św. na Dzień Migranta i Uchodźcy 14.01.2018

W związku z przypadającym w najbliższą niedzielę, 14 stycznia 2018 r. , Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski przypomina, iż biskupi diecezjalni wyrazili zgodę na użycie podczas niedzielnej liturgii formularza „Mszy za uchodźców i wygnańców” (Mszał Rzymski, s. 161’’-162’’).


Pro memoria Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski
ws. obchodów 104. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy

W łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i całym Kościołem katolickim, dnia 14 stycznia, w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego, będziemy obchodzili 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

Przypominamy, że w Mszale Rzymskim przewidziana jest możliwość użycia formularza „Mszy za uchodźców i wygnańców” (Mszał Rzymski, s. 161’’-162’’) „na polecenie lub za zgodą biskupa diecezjalnego” (zob. Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego, nr 373-374).

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy jest dobrą okazją, aby skorzystać z tej możliwości, na co zgodę wyrazili wszyscy biskupi diecezjalni w Polsce.

Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.


 

Print Friendly, PDF & Email