Finał XX. edycji Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 16.10.2016

W niedzielę 16 października 2016 r., o godz. 19.00 parafia pw. Świętej Rodziny w Lublinie wraz z Centrum Jana Pawła II w Lublinie zapraszają na uroczysty koncert na zakończenie XX. edycji Festiwalu Organowego Lublin-Czuby.

?Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego Papieża Polaka, który dziś pełen bojaźni Bożej, ale i pełen ufności rozpoczyna nowy pontyfikat, gdyby nie było Twojej wiary, nie cofającej się przez więzieniem, cierpieniem, Twojej heroicznej nadziei?? ? powiedział św. Jan Paweł II o Prymasie Polski Kard. Stefanie Wyszyńskim.

Koncert zatytułowany „Święty Jan Paweł II i Prymas Stefan Wyszyński” wpisuje się w 70. rocznicę ingresu do katedry lubelskiej bp. Stefana Wyszyńskiego i nawiązuje do 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wystąpią Olgierd Lukaszewicz, Alicja Węgorzewska, Bogdan Kierejsza.

?Zapiski więzienne? kard. Stefana Wyszyńskiego:

? czyta: Olgierd Łukaszewicz ? aktor

w koncercie:

Alicja Węgorzewska ? mezzosopran
Bogdan Kierejsza ? skrzypce
Robert Grudzień ? organy

Koncert, który odbędzie się w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie przy ul. Jana Pawła II 11, w niedzielę 16 października 2016 r. o godz. 19.00, będzie także wprowadzeniem w atmosferę przypadającej już w przyszłym roku 30. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Lublinie w ramach papieskiej pielgrzymki do Polski.

Print Friendly, PDF & Email