Festyn Familijny w Turce – 17.06.2018

Parafia pw. Ciała i Krwi Pańskiej w Turce zaprasza na Festyn Familijny, który odbędzie się 17 czerwca 2018 r. (niedziela) przy kościele parafialnym w Turce. Początek zabawy o godz. 15.00 .

Na naszym festynie chcemy promować wartości prorodzinne. Poprzez wspólną zabawę, integrację oraz animację całych rodzin pragniemy pokazać jak można prowadzić zdrowy styl życia, uczyć właściwych relacji, promować dobre praktyki wychowawcze, profilaktyczne i edukacyjne. Festyn jest okazją do integracji lokalnej społeczności, kreatywną i pożyteczną formą spędzenia wolnego czasu w towarzystwie animatorów, rodzin i sąsiadów. Poprzez różne formy artystyczne, pokazanie dorobku i funkcji Świetlicy Środowiskowej w oraz Szkoły Podstawowej Turce, chcemy zachęcić do wspólnego spędzania wspólnego czasu w pozytywnej atmosferze i bez zbędnych używek.

Zabawy festynowe poprzedzi:

• 14.00- 15.00 – Warsztat profilaktyczny dla rodziców dotyczący uzależnień: „Zagrożenia realne i wirtualne… czyli jak być czujnym a nie przeczulonym rodzicem”. Warsztat poprowadzi mgr Agnieszka Bielak, pedagog, pracownik poradni psychologicznej (świetlica środowiskowa na terenie parafii w Tuce)

W programie festynu:

• 15.00  – Otwarcie festynu i powitanie gości, dzieci, rodzin (plac przed kościołem w Turce)
  • 15.00-17.00 – Malowanie Twarzy i modelowanie balonów
  • 15.00-17.00 – Zabawa z animatorami (Szczudlarze i duże bańki mydlane)
  • 16.30-18.00 – Występy artystyczne dzieci ze szkoły podstawowej i świetlicy środowiskowej w Turce

Przez cały czas trwania festynu:

• Gry dla dzieci i rodziców (planszowe, interaktywne, sprawnościowe)
  • Loteria fantowa dla dzieci
  • Konkursy