Ekstremalna Droga Krzyżowa z Lublina – 29.03.2019

W piątek, 29 marca 2019 r., po raz piąty wyruszy z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do wyboru jest pięć tras – cztery liczące ponad 40 km – z Lublina do Wąwolnicy i z Lublina do Lubartowa oraz jedna nieco krótsza – ponad 30 km trasa przebiegająca wkoło Zalewu Zemborzyckiego – z Katedry do Bazyliki OO. Dominikanów. Każdy wybiera taką trasę, jaką jest w stanie przejść.

Ekstremalną Drogę Krzyżową rozpocznie Msza św. o godz. 19.00, w tym roku wyjątkowo sprawowaną w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie przy ul. Bernardyńskiej. Po Mszy św. osoby deklarujące przejście EDK wyruszą na wybrane trasy.

ZAPISY oraz szczegóły dotyczące tras znaleźć można na stronie: http://edk.lublin.pl

Na większości są wolontariusze reagujący w razie konieczności, jednak zasady są takie, że idziemy sami lub w niewielkich grupach (do 5 osób), w milczeniu, zatrzymując się na rozważania stacji Drogi Krzyżowej. Od początku na trasie wsparciem służą mieszkańcy i strażacy, którzy pojawiają się na skrzyżowaniach i częstują gorącą herbatą.

Najdłuższa lubelska trasa czarna – Bł. Piotra Jerzego – liczy ponad 53 km i jest to trasa samotna, nie będzie na niej dodatkowego oznakowania ani wolontariuszy z patroli medycznych.

http://pielgrzymka.lublin.pl/2019/03/11/ekstremalna-droga-krzyzowa/
Print Friendly, PDF & Email