Ekstremalna Droga Krzyżowa w Chełmie – 23.03.2018

W piątek 23 marca 2018 r. już po raz trzeci w Chełmie odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa „Kardynała Stefana Wyszyńskiego” licząca 44 km prowadzi z  Chełma do Skierbieszowa. Samotne rozważanie na trasie rozpocznie Msza Święta o godz. 19.00 w parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Chełmie (Plac Jana Pawła II 2).

Start: Chełm – Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
Koniec: Skierbieszów – Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

Zapraszamy wszystkich pełnoletnich, chętnych do wyruszenia w niezwykłą i ekstremalną podróż! Ekstremalną, ponieważ trzeba pokonać trasę 44 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, by człowiek opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać.
W tym wyzwaniu najważniejsze jest dotarcie do granicy bólu. Do momentu, w którym wszystko mówi: czemu nie jestem w domu, w ciepłym łóżku. Ten, kto przekracza tę granicę, opuszcza strefę komfortu. Otwiera się na nowe wyzwania. A to daje szansę na kolejne decyzje o zmianie życia.

Kto może i powinien iść na EDK:

  1. EDK to wydarzenie duchowe, a nie tylko religijne. Dotyka duszy i dlatego dotyczy każdego człowieka.
  2. Na EDK nie pytamy się, czy ktoś chodzi do kościoła, czy jest religijny, albo nie. To nie jest ważne. Ważne jest nie to, kim jesteś, ale to, kim możesz się stać. To wyzwanie dla ludzi, którzy szukają w życiu czegoś więcej—sensu i nowego pomysłu na siebie.
  3. Zniechęcamy osoby, które myślą, że jakoś to będzie. Że jak nie będą miały siły, to ktoś im pomoże. Zniechęcamy ludzi zamkniętych, którzy nie szukają nowych pomysłów na siebie. Zniechęcamy ludzi, którzy oceniają innych i uważają siebie za lepszych od nich.
  4. W EDK nie chodzi o sport. To nie jest przygoda. To jest droga do spotkania ze swoją duszą. Z Bogiem.
  5. EDK jest świetnym rozważaniem dla ludzi, którzy dużo pracują i trudno im znaleźć czas dla siebie i swojej duszy. Ta kumulacja daje okazję do gruntowanego przemyślenia siebie.

Informacje o trasie znajdują się pod adresem:

https://www.edk.org.pl/trasa-edk/1377

Deklaracja uczestnictwa na oficjalnej stronie wydarzenia:

https://my.edk.org.pl/pub/edk/0DEwtLxvug6i/zapisy/formularz

Zobacz także:

www.facebook.com/CHELM.EDK/

Print Friendly, PDF & Email