Dzień Życia Konsekrowanego w archikatedrze lubelskiej – 2.02.2024

W piątek 2 lutego 2024 roku – w Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) – obchodzić będziemy 28. Dzień Życia Konsekrowanego.

Dzień Życia Konsekrowanego – ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w 1997 roku – jest jak zawsze okazją do głębszej refleksji nad darem życia poświęconego Bogu, a zarazem podziękowania osobom życia konsekrowanego za ich oddanie Bogu i braciom w codziennej posłudze według swoich charyzmatów.

Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacjach.

SPOTKANIE OSÓB ŻYCIA KONSEKROWANEGO
W ARCHIKATEDRZE LUBELSKIEJ

W Dniu Życia Konsekrowanego, 2 lutego br., osoby życia konsekrowanego z archidiecezji lubelskiej spotykają się w archikatedrze, o godz. 14.00, na wspólnej modlitwie i uroczystej Eucharystii. Mszy św., która rozpocznie się o godz. 15.00, a przewodniczył jej będzie abp Stanisław Budzik.

14.00 – Konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu
15.00 – MSZA ŚWIĘTA po przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika