Dzień Życia Konsekrowanego w Archikatedrze Lubelskiej 2.02.2016

2 lutego 2016 roku po raz 20. obchodzić będziemy – ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1997 roku – Dzień Życia Konsekrowanego. Obchodzony w Święto Ofiarowania Pańskiego, stwarza on okazję do głębszej refleksji nad darem życia poświęconego Bogu.

Tegoroczna uroczystość kończy zarazem ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego trwający od 28 listopada 2014 r. do 2 lutego 2016 r.

?Osoby życia konsekrowane z Archidiecezji Lubelskiej spotykają w Archikatedrze w Dzień Życia Konsekrowanego, 2 lutego br. o godz. 14.00, na wspólnej modlitwie i uroczystej Eucharystii. Mszy św., która rozpocznie się o godz. 15.00, przewodniczył będzie abp Stanisław Budzik, homilię wygłosi bp Józef Wróbel.

14.00 -? Liturgia Godzin, katecheza, wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja

14.50 -? Błogosławieństwo

15.00 -? MSZA ŚWIĘTA

Na Dzień Życia Konsekrowanego i zakończenie Roku Życia Konsekrowanego Episkopat Polski przygotował List pasterski „Osoby Konsekrowane świadkami Miłosierdzia”.