Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych – u św. Józefa w Lublinie

W niedzielę, 18 listopada 2018 r., Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie gościli w parafii pw. św. Józefa w Lublinie. Z okazji Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych policjanci wspólnie z księżmi z parafii zachęcali do dbania o bezpieczeństwo swoje i bliskich.

Ten wyjątkowy dzień to nie tylko sposobność do uczczenia pamięci ofiar wypadków i wsparcia ich bliskich, ale również okazja, by zaapelować do kierowców i pieszych o odpowiedzialne i przemyślane zachowania na drodze.

Celem akcji jest uzmysłowienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego zagrożeń, jakie niosą ze sobą lekkomyślne zachowania zarówno kierujących oraz pieszych. Przypominano pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Noszenie elementów odblaskowych jest bardzo ważne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy na drogach nawet w dzień panuje niedostateczna widoczność. Jeśli osoba jest słabo widoczna na drodze, łatwiej może zostać potrącona przez samochód. Nawet niewielki element odblaskowy na ubraniu, plecaku, torbie może uratować zdrowie i życie!

foto: KWP w Lublinie
źródło/więcej:
KWP w Lublinie – www.lubelska.policja.gov.pl

Print Friendly, PDF & Email