Dzień modlitw za ofiary i byłych więźniów Majdanka 16.09.2018

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie oraz Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. „Pamięci Majdanka” w Lublinie zapraszają na Dzień modlitw za ofiary i byłych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku, który będzie miał miejsce 16 września 2016 r. (niedziela).

Obchody rozpocznie o godz. 10.00 Msza świętą w intencji pokoju z udziałem byłych więźniów Majdanka, w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Kolbego przy ul. Droga Męczenników Majdanka 27. Eucharystii przewodniczył będzie ks. prof. dr hab. Edward Walewander. Po Mszy św. referat pt. „Majdanek – niemieckie zbrodnie wobec polskich dzieci” wygłosi dr Ewy Kurek.

Program Uroczystości:

10.00 – Msza Święta – w kościele parafialnym – pod przewodnictwem i z kazaniem ks. prof. dr. hab. Edwarda Walewandera

11.30 – Referat dr Ewy Kurek pt.: „Majdanek – niemieckie zbrodnie wobec polskich dzieci”, sala konferencyjna w Domu św. Jana Pawła II

12.00 – Przejazd autokarem do Państwowego Muzeum na Majdanku i złożenie kwiatów pod Mauzoleum

Organizatorzy:

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lublinie

Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie

Patronat:

Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie