Dzień Dziecka Utraconego w Lublinie – 15.10.2020

W czwartek, 15 października 2020 r., już po raz dwunasty będziemy obchodzić w Lublinie Dzień Dziecka Utraconego. Tego dnia w kościele pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego (ul. Skierki 12) o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dziecko.

Organizatorami wydarzenia są Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej wraz z grupą Rodziców Dzieci Utraconych działającą w Lublinie. Co roku, wydarzenie to gromadzi  kilkaset osób, które w ten sposób chcą uczcić pamięć swoich dzieci i wspólnie pomodlić się za siebie nawzajem, o błogosławieństwo Boże i siłę do przezwyciężenia wielkiego bólu i żalu jaki powoduje śmierć własnego dziecka.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie rodziców dzieci utraconych oraz ich rodziny i przyjaciół do wspólnej modlitwy!

Idea obchodzenia Dnia Dziecka Utraconego jest także związana z potrzebą zmiany sposobu postrzegania przez społeczeństwo utraty dziecka. Niestety, wciąż nie ma społecznego przyzwolenia na przeżywanie przez rodziców żałoby po przedwczesnej utracie dziecka (np. tzw. poronieniu). Wciąż pokutuje wizja embrionu, płodu, a nie dziecka poczętego, które rodzice mają prawo odebrać ze szpitala, nadać mu imię i pochować w rodzinnym grobie. Dzień ten ma również przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych także w wyniku aborcji, o których często nikt nie pamięta.

Z myślą o rodzicach dotkniętych utratą dziecka powstała także Księga Dzieci Utraconych, w której rodzice mogą zapisywać imiona swoich zmarłych dzieci.  Jej papierowa wersja, godzinę przed Mszą św. (15 października), będzie wyłożona w kościele. Cały rok rodzice mogą też wpisywać swoje dzieci do Internetowej Księgi Dzieci Utraconych, znajdującej się na naszej stronie internetowej: http://rodzicepostracie.lublin.pl/.

Odbywają się także comiesięczne Msze św. w intencji Rodziców Dzieci Utraconych  oraz wspólne spotkania po nich w każdą  pierwszą sobotę miesiąca (począwszy od listopada br.), o godz. 14.00,  w kościele pw. bł. Jerzego Frassatiego w Lublinie (ul. Skierki 12).

Planowana jest także IV tura rekolekcji dla rodziców po stracie dziecka, które odbędą się w listopadzie 2020 r., w Wąwolnicy. Szczegóły dotyczące rekolekcji wkrótce znajdą się na stronie internetowej:

www. rodzicepostracie.lublin.pl
https://www.facebook.com/RodziceDzieciUtraconych
e-mail: rodzicepostracie@gmail.com

Print Friendly, PDF & Email