Duchowość dzieci i młodzieży. O wpływie Internetu i smartfonów na młodych

W ramach 46. Dni Duchowości, 30 maja 2023 r., w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbyła się sesja naukowa zatytułowana Duchowość dzieci i młodzieży – współczesne szanse i zagrożenia, zorganizowana przez Sekcję Teologii Duchowości KUL oraz Szkołę Formacji Duchowej Archidiecezji Lubelskiej.

Szkołę Formacji Duchowej Archidiecezji Lubelskiej prezentuje wykłady wygłoszone podczas sesji:

• Uzależnienie dzieci od internetu i mediów społecznościowych – dr hab. Monika Przybysz, prof. UKSW
• Współczesne uwarunkowania psychiczno-rozwojowe dzieci i młodzieży – Tomasz Wilk, lekarz-psychiatra
• Planeta młodych między „niebem” a „ziemią” – ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL

Wykłady wnoszące wielkie światło do rozumienia tego, co dzieje się w dziecięcych i młodych umysłach i sercach pod wpływem wirtualnego świata medialnego podparte świadectwem nie tylko pracy dydaktycznej z młodymi, ale również praktyką duszpasterską, lekarską i rodzicielską. Zapraszamy!

ks. Robert Muszyński, dyrektor Szkoły Formacji Duchowej Archidiecezji Lubelskiej