Droga Krzyżowa na Majdanku „UCZONO: Nie ma MIŁOŚCI” – 22.03.2024

W piątek, 22 marca 2024 r., o godz. 18.00, po raz dwudziesty czwarty na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku odbędzie się Droga Krzyżowa, której organizatorami są: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, a gospodarzem Państwowe Muzeum na Majdanku. Hasłem przewodnim będą słowa „Uczono: Nie ma Miłości”.

Już po raz XXIV spotkamy się na terenie byłego obozu koncentracyjnego, by skupić się na pojęciu miłości. Czym ona była dla więźniów? Czy w ogóle była? My, już 22 marca przekonamy się, że miłość jest potęgą, która mimo iż była bagatelizowana przez strażników, próbującym wmówić więźniom, że ona nie istnieje – okazała się być silniejsza niż wszelkie zło. Miłość towarzyszyła cierpiącym, nie zatracili jej pomimo okrucieństwa. Tak jak Jezus Chrystus przed laty podczas swojej drogi krzyżowej. Drogi, która doprowadziła do zbawienia świata czyli Miłości.

W tym roku rozważania drogi krzyżowej będą nawiązywały do losów miłości na przestrzeni wieków: od biblijnego Przykazania Miłości przez poszukiwanie miłości w losach więźniów Majdanka po szacunek wobec tego uczucia dzisiaj. Tradycyjnie również uczestnicy wydarzenia nie zapomną o modlitwie w intencji pokoju. Jak co roku, na zakończenie spotkania wybrzmi modlitwa o pokój skierowanej do Boga przez przedstawicieli Kościoła Rzymskokatolickiego oraz Kościoła Greckokatolickiego. 

Patronat duchowy nad wydarzeniem objął Metropolita Lubelski Arcybiskup Stanisław Budzik.

Patronat medialny TVP3 Lublin, „Gość Niedzielny”, „Niedziela Lubelska”, „Radio PLUS Lublin” oraz „Polskie Radio Lublin”.

Organizatorami wydarzenia są: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wraz z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Gospodarzem jest Państwowe Muzeum na Majdanku

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1135734217332608

więcej:
www.ksm.lublin.plhttps://www.facebook.com/KSMALub/
https://cdmlublin.pl/https://www.facebook.com/CDMLublin/

Print Friendly, PDF & Email