Droga Krzyżowa kapłanów w solidarności z osobami skrzywdzonymi 16.02.2024

Pierwszy piątek Wielkiego Postu, 16 lutego 2024 r., będziemy przeżywali w Kościele jako Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym.

Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym – tak brzmi nowa nazwa obchodzonej w pierwszy piątek Wielkiego Postu inicjatywy duchowej bliskości z osobami, które doświadczyły przemocy seksualnej.

Nowa nazwa podkreśla pragnienie solidarnego wsparcia osób skrzywdzonych, zarówno poprzez duchowe towarzyszenie, jak i konkretną pomoc. Dopiero gdy spotykamy osoby zranione, to zdajemy sobie sprawę z ogromu zła, które wymaga zadośćuczynienia. Solidarność ze Skrzywdzonymi jest drogą do pokuty. Zachęca wspólnoty parafialne i zakonne do włączenia się w przeżycie tego dnia, np. poprzez nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży

W ramach Dnia modlitwy i solidarności, w piątek 16 lutego br., o godz. 20.00 w Archikatedrze Lubelskiej odbędzie się modlitewne spotkanie duchowieństwa naszej archidiecezji pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika. W programie spotkania zaplanowana została droga krzyżowa z udziałem biskupów i prezbiterów.

Na tegoroczny Dzień modlitwy i solidarności przygotowane zostały materiały duszpasterskie, które są do pobrania na stronie: www.wspolnotazezranionymi.pl/…

Print Friendly, PDF & Email