Droga Krzyżowa kapłanów w ramach dnia modlitwy i pokuty 4.03.2021

W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 4 marca 2022 r., Kościół w Polsce po raz szósty będzie przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

W ramach Dnia modlitwy i pokuty, w piątek 4 marca, o godz. 20.00 w archikatedrze lubelskiej odbędzie się modlitewne spotkanie duchowieństwa naszej archidiecezji pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika. W programie spotkania zaplanowana została droga krzyżowa z udziałem biskupów i prezbiterów.

Pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce jako Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego: „Dziś jako lud Boży jesteśmy wezwani, by wziąć na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci, zranionych na ciele i na duszy. (…)

Na tegoroczny Dzień modlitwy i pokuty przygotowane zostały materiały duszpasterskie, więcej na stronie: www.wspolnotazezranionymi.pl