Dni Muzyki Chrześcijańskiej czyli „Cecylianka” w Seminarium

W dniach 20-22 listopada 2015 r. odbędą się Dni Muzyki Chrześcijańskiej „Cecylianka” organizowane przez Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.

Stanowią one formę uczczenia świętej Cecylii – patronki muzyki, której wspomnienie obchodzimy 22 listopada. Nade wszystko są okazją do wspólnego spotkania oraz uwielbienia Boga w muzyce. W ramach tego czasu organizowane są bowiem koncerty, które mają na celu promowanie piękna śpiewu i kultury chrześcijańskiej oraz ukazanie jej wielobarwnego spektrum.

Podczas tegorocznej „Cecylianki”, w kościele seminaryjnym będzie można usłyszeć Chór Parafii św. Józefa w Lublinie, który od 2012 roku z odnowionym składem i zapałem koncertuje po parafiach; a także chóry Carduelis i Cum Musica z Poniatowej, które na swoim koncie mają już kilkadziesiąt nagród ogólnopolskich i zagranicznych.

Dla miłośników muzyki gospel w auli seminaryjnej zagra zespół Emmanuel Gospel z Kraśnika oraz stosunkowo młody, ale dynamicznie zdobywający coraz większą popularność zespół Heaven Up.

Ostatniego dnia w rytmy reggae publiczność porwie klerycki zespół Good God, a zwieńczeniem całej imprezy będzie występ zespołu Exodus 15, który poprzez klimat uwielbienia pozwoli nam podziękować Bogu za wspólnie przeżyty czas, jaki nam dał.

Program „Cecylianki”:

Piątek (20.11) – godz. 19:00 (kościół seminaryjny):

– Chór Parafii św. Józefa w Lublinie
– Chóry Carduelis i Cum Musica

Sobota (21.11) – godz. 19:00 (aula MSD):

– Emmanuel Gospel
– Heaven Up

Niedziela (22.11) – godz. 19:00 (aula MSD):

– Good God
– Exodus 15

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Wstęp wolny!

cecylianka_pl

Print Friendly, PDF & Email