Diecezjalne obchody stulecia objawień fatimskich w Lublinie – 13.05.2017

W sobotę, 13 maja 2017 r. obchodzić będziemy 100. rocznicę rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji w wielu parafiach odbędą się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Główne obchody jubileuszu w naszej archidiecezji powiązane będą z odpustem parafialnym w jedynym naszym kościele pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie przy ul. Tuwima 5.

W dniu 13 maja 2017 roku, wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy 100. rocznicę rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Fatimie. Wiek już mija od chwili, kiedy w maju 1917 roku, w Cova da Iria – „Dolinie Pokoju” – zaczęła ukazywać się Matka Najświętsza. W ciągu sześciu objawień zapowiedziała koniec wojny, ostrzegła przed widmem komunizmu, kolejną wojną oraz prześladowaniami Kościoła. Mówiła, że bardzo wielu ludzi idzie na wieczne potępienie, że trzeba się dużo modlić wynagradzać Bogu za grzechy. Świadkiem objawień była trójka fatimskich dzieci: Łucja (10 lat), Franciszek (9 lat) i Hiacynta (7 lat).

Maryja szczególnie sobie upodobała te niewinne dziecięce dusze. Począwszy od 13 maja 1917 roku, ukazywała się im regularnie, aż do 13 października tego samego roku, prosząc o odmawianie różańca i pokutowanie w intencji grzeszników, gdyż, jak mówiła, bez ich nawrócenia, świat skazany jest na niechybny koniec. Matka Boża przekazała im orędzie, o którym św. Jan Paweł II powiedział, że „jest bardziej naglące i aktualne dzisiaj niż w roku 1917”, a papież Benedykt XVI zapewniał, iż: „łudziłby się ten, kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została już zakończona”.

 

PROGRAM GŁÓWNYCH UROCZYSTOŚCI:

godz. 17.00

– nabożeństwo różańcowe

godz. 18.00

Msza św. Jubileuszowa – pod przewodnictwem bpa Artura Mizińskiego, sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski
– procesja fatimska z Figurką Matki Bożej Fatimskiej
– zawierzenie parafii i archidiecezji Matce Bożej Fatimskiej
– czuwanie modlitewne i ucałowanie relikwii błogosławionych dzieci fatimskich: Hiacynty i Franciszka (świętych – po ich kanonizacji, której w dniu jubileuszu ma dokonać papież Franciszek podczas wizyty w Fatmie)
– Apel Maryjny
– koncert zespołu Guadalupe

Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach. W sposób szczególny zaproszenie to zostało już skierowane do grup i wspólnot maryjnych, w tym do członków Żywego Różańca z Archidiecezji Lubelskiej.

 


Uroczystości 100-lecia objawień zostały wpisane w program misji parafialnych, które odbędą się w parafii Matki Bożej Fatimskiej w dniach 6-14 maja 2017 r. Będą one czasem przygotowania parafii i wszystkich chętnych do pełnego przeżycia uroczystości i przyjęcia wciąż aktualnego orędzia Matki Bożej przekazanego światu przed stu laty za pośrednictwem fatimskich dzieci: Łucji, Hiacynty i Franciszka.

PROGRAM MISJI ŚWIĘTYCH

 


 

Print Friendly, PDF & Email