Diecezjalne Dni Młodych w Niedzielę Palmową w Lublinie

Niedziela Palmowa, 20 marca 2016 r., przeżywana była tradycyjnie w Archidiecezji Lubelskiej jako Diecezjalny Dzień Młodych. W tym roku stanowi on przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Po spotkaniu w Chatce Żaka i spektaklu Teatru ITP ?Moria?, Uwielbieniu pod przewodnictwem wspólnoty Guadalupe w auli Caritas, po katechezach o Miłosierdziu, młodzież w korowodach miłosierdzia przybyła na radosne czuwanie młodych na Placu Katedralnym. Tu uczestnicy spotkania spotkali się z Pasterzem archidiecezji, abp. Stanisławem Budzikiem, który przekazał błogosławieństw dla parafialnych sztabów ŚDM, a następnie przewodniczył uroczystej Eucharystii w Archikatedrze Lubelskiej. W spotkaniu uczestniczył także bp. Józef Wróbel. Uroczystościom w Chełmie przewodniczył bp Mieczysław Cisło.

RELACJE:

GOŚĆ LUBELSKI [Agnieszka Gieroba, Szczęśliwi miłosierni]: Niedziela Palmowa od wielu lat jest świętem młodych archidiecezji lubelskiej. To niezwykłe wydarzenie, podczas którego każdy mógł się podzielić swoją wiarą bądź doświadczyć Bożego miłosierdzia.

GOŚĆ LUBELSKI [Agnieszka Gieroba, Patrzcie na twarz Chrystusa]: Zwracając się do młodych ludzi, którzy przyszli do lubelskiej katedry, by razem się modlić i przygotowywać na Światowe Dni Młodzieży, abp Stanisław Budzik mówił o obliczu Jezusa, który patrzy na nas z miłością.

FOTORELACJE:

GOŚĆ LUBELSKI [ag]: Niedziela Plmowa

FOTO: Urszula Buglewicz, Niedziela-Lublin:

Print Friendly, PDF & Email