Cecylianka 2017 w lubelskim seminarium 17-19.11.2017

W dniach 17-19 listopada 2017 r. Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie zaprasza na 38. Dni Muzyki Chrześcijańskiej „Cecylianka 2017”.

Dni Muzyki Chrześcijańskiej odbywają się w murach lubelskiego seminarium już 38 raz. Każdego roku za organizację festiwalu odpowiedzialni są nasi diakoni. W tym roku w dniach od 17 do 19 listopada wystąpią dla nas między innymi chóry z dwóch sanktuariów naszej diecezji, zespoły ludowe oraz nasz niezawodny kapłański zespół Good God. Z Wrocławia przybędzie do nas ks. Jakub Bartczak – znany raper.

Nazwa festiwalu pochodzi od starożytnej świętej, patronki muzyki, św. Cecylii. Jej wspomnienie Kościół obchodzi 22 listopada. Ideą festiwalu jest promowanie dobrej muzyki, będącej istotnym składnikiem chrześcijańskiej kultury. Lubelska „Cecylianka” to 3 dni koncertów: chórów, orkiestr, zespołów komercyjnych, a także widowiska teatralne. Wszystkie wydarzenia związane z „Cecylianką” mają charakter otwarty.