Caritas: kurs językowy i oferty pracy na stanowisku opiekuna osób starszych

Caritas Archidiecezji Lubelskiej we współpracy z Caritas niemiecką realizuje program „CariFair”, w ramach którego osoby znające język niemiecki na poziomie komunikatywnym lub dobrym są zatrudniane na podstawie umowy o pracę jako opiekunowie osób starszych w Niemczech.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje jednocześnie kurs języka niemieckiego dla osób chętnych podjąć taką pracę.  Kurs obejmuje 120 godzin lekcyjnych i pod względem merytorycznym przygotowuje opiekunki do pracy w Niemczech. Jego koszt to 500 zł. Początek planowany jest na październik (pod warunkiem, że zbierze się grupa).

Caritas Archidiecezji Lubelskiej już od 10 lat uczestniczy w projekcie „CariFair” w ramach którego chętne osoby mają możliwość podjęcia legalnej pracy na terenie Niemiec. Opiekunowie zatrudniani są przez rodziny niemieckie na podstawie umowy o pracę, są ubezpieczeni i odprowadzane są im składki emerytalne. Na miejscu mogą liczyć na wsparcie koordynatora, który mówi po polsku i wspiera w załatwieniu wszelkich formalności i w razie problemów komunikacyjnych z rodziną. Wysokość wynagrodzenia to 1.701,00 Euro brutto. Większość diecezji niemieckich organizuje również darmowe kursy języka niemieckiego. Warto dodać, że po 5 przepracowanych latach w Niemczech (na podstawie umowy o pracę) po osiągnięciu wieku emerytalnego opiekunom przysługują dodatki do emerytury polskiej.

Więcej informacji na temat szkolenia i wyjazdu pod numerem telefonu 696 259 781 oraz w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Unii Lubelskiej 15. Osoba do kontaktu: p. Monika Matacz.

Dodatkowe informacje dotyczące programu na stronach internetowych:

www.carifair.de/pl
www.lublin.caritas.pl

Print Friendly, PDF & Email