Boże Ciało w Lublinie 2014

Metropolita lubelski abp Stanisław Budzik przewodniczył we czwartek 19 czerwca 2014 r. centralnej procesji Bożego Ciała w Lublinie, oraz Mszy św. na Placu Litewskim.

Tegoroczna procesja uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana także procesją Bożego Ciała rozpoczęła się o godz. 10.00  w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty.

Orszak procesyjny z Najświętszym Sakramentem niesionym w Monstrancji tworzyły m.in.:  duchowieństwo, przedstawiciele zakonów męskich i żeńskich, alumni oraz parafii, wspólnot i ruchów katolickich a także tradycyjnie licznie zgromadzeni mieszkańcy Miasta. Procesja zatrzymywała się kolejno przy czterech ołtarzach polowych – przy kościele O.O Jezuitów na ul. Królewskiej, przy kościele pw. Świętego Ducha na deptaku, przy kościele O.O Kapucynów na Krakowskim Przedmieściu, przy ołtarzu zbudowanym na placu Litewskim, blisko pomnika Konstytucji 3-go Maja. Następnie na podium w tym miejscu wzniesionym rozpoczęła się Msza św., podczas której kazanie wygłosił arcybiskup Stanisław Budzik.

Foto: K. Mucha