#ArenaMłodych – pełna wiary, młodości i radości – relacje, galerie

W sobotę, 23 lipca 2016 r., na stadionie Arena Lublin, miało miejsce centralne spotkanie „Dni w Diecezji” – #Arena Młodych – zorganizowane z myślą o przybyłych z zagranicy uczestnikach Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016, goszczących w dniach  20-25 lipca w archidiecezji lubelskiej. W spotkaniu  wzięło udział ok. 17 tys. osób, w tym młodzież z 5 kontynentów30 krajów świata, ze swoimi opiekunami duchowymi i 7 biskupami.

Zagraniczni goście spotkania przybyli na stadion z Placu Zamkowego maszerując ulicami miasta w barwnym, wielokulturowym korowodzie.

Spotkanie rozpoczęło widowisko prezentujące historię Lublina (w przyszłym roku obchodzącego 700 lecie lokacji) od jego początku, aż po dzisiejsze spotkanie pielgrzymów na stadionie.

Centralnym punktem spotkania #ArenaMłodych była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem metropolity lubelskiego Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. W koncelebrze uczestniczyli księża biskupi przybyli na spotkanie z zagranicy wraz z młodzieżą ze swoich diecezji, biskupi pomocniczy lubelscy oraz ok. 200 kapłanów przybyłych z młodzieżą ze swoich parafii i wspólnot.

Przewodnikiem duchowym w lubelskich przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie jest Abraham, a motywem przewodnim jest jego spotkanie z Bogiem „Pod dębami Mamre„. Centralne widowisko spotkania, które nastąpiło po Eucharystii, poświęcone było zatem postaci Abrahama, a składające się z trzech części: Wiara, Nadzieja, Miłość.

Mocno angażującym osobiście przeżyciem, zgromadzonych na stadionie uczestników spotkania, była również modlitwa uwielbienia i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dopełnieniem przeplatających się przeżyć artystycznych i duchowych był koncert Mate.O, który miał miejsce na zakończenie spotkania.

Foto: Urszula Buglewicz, Niedziela-Lublin

Foto: Marek Kuś, MSD

Foto: Małgorzata Oroń, Centrum Jana Pawła II w Lublinie:

GOŚĆ LUBELSKI [Agnieszka Gieroba, Jak koza uratowała Lublin]: To było taneczne widowisko opowiadające historię miasta. Główna bohaterka koza, do dziś jest w herbie Lublina… [czytaj dalej]

GOŚĆ LUBELSKI [Rafał Pastwa, Biegniemy po nieprzemijającą nagrodę]: Kilkanaście tysięcy osób z wielu krajów świata wzięło udział w Eucharystii na Arenie Lublin. Miasto od czasu wizyty Jana Pawła II nie widziało czegoś takiego. To była eksplozja radości i wiary… [czytaj dalej]

GOŚĆ LUBELSKI [Justyna Jarosińska, Być jak Abraham]: Widowisko przedstawiające historię Abrahama, Litania do Wszystkich Świętych, wspólna modlitwa w różnych językach świata, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz koncert Mate.O. Tak wyglądała trzecia część spotkania na Arenie Lublin… [czytaj dalej]

KAI-LUBLIN [łsz/bd, Lublin: 17 tys. młodych na lubelskim wydarzeniu #ArenaMłodych]: Sobota była kulminacyjnym dniem w czasie obchodów Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji lubelskiej. Wszyscy młodzi pielgrzymi dojechali do Lublina i uczestniczyli w głównym wydarzeniu Dni w Diecezjach – #ArenaMłodych… [czytaj dalej]

Print Friendly, PDF & Email