Arcybiskup Stanisław Budzik – członkiem Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej

Ojciec Święty Franciszek mianował 29 września 2021 r. Członków Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej na 5-letnią kadencję. Wśród nominowanych znalazł się abp. Stanisław Budzik, metropolita lubelski i Wielki Kanclerz KUL.

Abp Stanisław Budzik jest doktorem habilitowanym teologii, metropolitą lubelskim i Wielkim Kanclerzem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W Konferencji Episkopatu Polski pełni funkcję członka Rady Stałej oraz przewodniczącego Komisji Nauki Wiary. Jest również przewodniczącym Rady Programowej KAI.

Członkowie Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej mianowani 29 września 2021 r.:

• Kardynał Louis Raphaël Sako, Bagdad (Irak);
  • Kardynał Carlos Aguiar Retes, Meksyk (Meksyk);
  • Kardynał Jean-Claude Hollerich, Luksemburg (Luksemburg);
  • Arcybiskup Antoine Kambanda, Kigali (Ruanda);
  • Arcybiskup Celestino Aós Braco OFM, Santiago de Chile (Chile);
  • Arcybiskup Stanisław Budzik, Lublin (Polonia);
  • Biskup Brendan Leahy, Limerick (Irlandia);
  • Biskup Valerio Lazzeri, Lugano (Szwajcaria).

Do kompetencji Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej należą sprawy dotyczące uczelni wyższych zależnych od instytucji kościelnych, a także pozostałych szkół różnych stopni zależnych od władz kościelnych, mających na celu formację młodzieży.

źródło: press.vatican.va