Archidiecezjalny Dzień Muzyki Chóralnej / Spotkanie schol liturgicznych 3/24.06.2023

Archidiecezjalna Komisja ds. Muzyki Kościelnej zaprasza do udziału w następujących wydarzeniach:

3 czerwca 2023 r. – Archidiecezjalny Dzień Muzyki Chóralnej

Zapraszamy wszystkie chóry działające w parafiach Archidiecezji Lubelskiej do wspólnego świętowania. Początek wydarzenia o godzinie 9.00 w auli Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, ul. Wyszyńskiego 6. W programie: instruktażowa lekcja emisji chóralnej, prezentacja muzykologa, kompozytora prof. Antoniego Zoły, autora wielu opracowań chóralnych (w tym utworów, które wykonamy wspólnie), prelekcja o uczestnictwie chóru w liturgii, Msza św. w archikatedrze, wspólny obiad.

Zgłoszenia do końca kwietnia 2023 r. na adres: tomaszlisiecki77@gmail.com

Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy także duszpasterzy, szczególnie do koncelebry w Archikatedrze (godz. 13.00).

24 czerwca 2023 r. – spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza (LSO) oraz schol liturgicznych.

Serdecznie zapraszamy wszystkie schole działające w parafiach Archidiecezji Lubelskiej na spotkanie w Wąwolnicy. W centrum spotkania Eucharystia, którą wspólnie przygotujemy muzycznie. Osoby prowadzące schole prosimy o kontakt z przewodniczącym Archidiecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej tomaszlisiecki77@gmail.com.

Zgłoszenia do końca kwietnia 2023 r.