KUL zaprasza na spotkanie z Wiesławem Myśliwskim 21.11.2019

21 listopada 2019 r. (czwartek) KUL będzie gościł swojego absolwenta, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy współczesnych Wiesława Myśliwskiego.

O godz. 18.00 w Auli im. Stefana kard. Wyszyńskiego w ramach KULowskich spotkań literackich oraz wernisaży literackich „Akcentu” odbędzie się wieczór autorski tego wybitnego pisarza. Spotkanie poprowadzi redaktor naczelny „Akcentu” dr Bogusław Wróblewski.
[Wstęp wolny].

W ramach spotkania Pisarz zostanie uhonorowany wyróżnieniem uniwersyteckim – „Gratae Memoriae Signum Universitatis” .

Wiesław Myśliwski – jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy współczesnych, absolwent filologii polskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dwukrotny laureat Nagrody Literackiej Nike – za „Widnokrąg” (1997) oraz „Traktat o łuskaniu fasoli” (2007).

Autor siedmiu powieści obyczajowo-psychologicznych („Nagi sad”, „Pałac”, „Kamień na kamieniu”, „Widnokrąg”, „Traktat o łuskaniu fasoli”, „Ostatnie rozdanie”, „Ucho igielne”) i czterech dramatów („Złodziej”, „Klucznik”, „Drzewo”, „Requiem dla gospodyni”). Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość, m.in. odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, uhonorowany kilkoma doktoratami honoris causa i prestiżowymi nagrodami literackimi w kraju i za granicą Jego książki wydano w tłumaczeniach na przeszło dwadzieścia języków. W 2014 roku słuchacze Programu II Polskiego Radia uznali „Traktat o łuskaniu fasoli” za najważniejszą książkę 25-lecia.

Print Friendly, PDF & Email