54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu 14-20.02.2021

W dniach 14-20 lutego 2021 r. w Kościele w Polsce przeżywać będziemy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczny czas modlitwy i refleksji przebiegał będzie pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”.

Ogólnopolski Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu rozpoczyna się w ostatnią niedzielę karnawału i trwa do soboty przed I Niedzielą Wielkiego Postu włącznie. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na problem, skalę i konsekwencje alkoholizmu oraz na wartość trzeźwości i wewnętrzną wolność, jaką niesie abstynencja. Jest to czas szczególnej modlitwy za osoby uwikłane w nałogi, za osoby, które wspierają alkoholików w wyjściu z choroby. To czas inicjatyw mających na celu poszukiwanie rozwiązań problemu, a także inicjatyw promujących abstynencję.

W piątek, 12 lutego 2021 r. odbyła się wideokonferencja z udziałem bpa Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych oraz ks. dra Marka Dziewieckiego, członka Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Konferencję poprowadzi ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Materiały, w tym plakat na 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, można pobrać ze strony www.wolnitrzezwi.pl w zakładce „Materiały do pobrania”. Znajdują się tam także propozycje na poszczególne dni wydarzenia. Każdy dzień ma swoją intencję, a także patrona, którego życie może być drogowskazem w kroczeniu drogą ku prawdziwej, Chrystusowej wolności.

Print Friendly, PDF & Email