46. Lubelska Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę 14.08.2024

W środę, 14 sierpnia 2024 r., 46. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej dotarła na Jasną Górę. Pątników przyprowadził i na Wałach powitał abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Partnerem pielgrzymki będzie Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, który przeżywa jubileusz 300-lecia przybycia Zakonników do Lublina. W drodze na Jasną Górę, lubelskim pątnikom przyświecało hasło: „Pokój i dobro”. Intencją diecezjalną była modlitwa o powołania. Po raz pierwszy lubelską pielgrzymkę poprowadził ks. Paweł Saran, zastępując po 19 latach dotychczasowego przewodnika pielgrzymki ks. Mirosława Ładniaka. Ojcami duchownymi pielgrzymki byli ks. Sławomir Jargiełło i ks. Krzysztof Podstawka.

Całą trasę przeszło ponad tysiąc osób. Dla tych, którzy nie mogli wybrać się na całą pielgrzymkę utrzymany został wariant pielgrzymowania pod hasłem „Ile możesz”, gdzie codziennie na szlak pielgrzymkowy autokar dowoził z Lublina pielgrzymów, którzy mogli przejść jeden lub kilka dni. Towarzyszyło im 28 kapłanów, 7 sióstr zakonnych oraz 7 kleryków. Uczestnicy pielgrzymki mieli do przejścia 320 km, które pokonali w ciągu 12 dni.

Osoby, które nie miały okazji osobiście pielgrzymować, mogły tradycyjnie powierzyć swoje intencje w funduszu „Idę z Tobą”.

Wejścia Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę – 46. Lubelska PP 29:00