41. Piesza Pielgrzymka z Lublina wyruszyła na Jasną Górę

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W sobotę, 3 sierpnia 2019 r., po Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika na placu przed archikatedrą, wyruszyła z Lublina 41. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Około 3 tysięcy osób wyruszyło na trasę pielgrzymki, by przeżyć swoje rekolekcje w drodze. Lubelska Pielgrzymka tradycyjnie rozpoczyna swój marsz w trzech kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wcześniej, bo już 1 sierpnia, wyruszyli w trasę pątnicy z Chełma. Z główną kolumną Pielgrzymki połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wędrówka potrwa 12 dni. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów. Do Częstochowy pielgrzymi dotrą 14 sierpnia. Pielgrzymka liczy w sumie 19 grup.

Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki:

homilia abpa Stanisława Budzika podczas Eucharystii rozpoczynającej pielgrzymkę

„W mocy Ducha Św.”, a intencją główną modlitwa o dobre przygotowanie i przeżycie Synodu Archidiecezji Lubelskiej. W tym roku konferencje na pątniczym szlaku głosi kapucyn br. Szymon Janowski OFMCap, organizator Golgoty Młodych. Rozważania oparte są o dekalog.

bieżące informacje: www.pielgrzymka.lublin.pl
www.facebook.com/pielgrzymkalubelska/

GOŚĆ LUBELSKI [Lubelscy pielgrzymi już w drodze na Jasną Górę]: Prawie 3 tys. pątników wyruszyło dziś przed południem z Lublina do Częstochowy. Odprowadzali ich przyjaciele oraz najbliższa rodzina. Pielgrzymi do przejścia mają 320 km, które pokonają w 12 dni… [czytaj dalej]

Print Friendly, PDF & Email