41. Lubelska Piesza Pielgrzymka już na Jasnej Górze

W środę, 14 sierpnia 2019 r., 41. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej dotarła na Jasną Górę. Wchodzące na Jasną Górę grupy pielgrzymkowe powitał metropolita lubelski abp Stanisław Budzik wraz z przewodnikiem pielgrzymki ks. Mirosławem Ładniakiem oraz ojcem duchownym pielgrzymki ks. Bogdanem Staszczukiem.

Dotarli. Zmęczeni, nieco zmoknięci, ale radośni i szczęśliwi. Na Alejach NMP w Częstochowie czekał na nich abp Stanisław Budzik. Tu już nie bolą nogi, tu już nie ma znużenia. Tu jest wielka ulga, duże emocje i radość. Lubelscy pątnicy są już w Częstochowie. Cel został osiągnięty, pątnicy szczęśliwi, radośni pokłonili się Matce. To ten moment, na który czekali od samego początku. To chwila spojrzenia w oczy Matki Bożej, to tu przynieśliśmy wszystkie intencje, bóle, prośby i podziękowania.

www.pielgrzymka.lublin.pl
Powitanie grup pielgrzymkowych na Wałach Jasnej Góry

Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod hasłem „W mocy Ducha Świętego”, a tematem głównym rozważań był Dekalog, jako powrót do źródeł i korzeni tożsamości chrześcijańskiej. W umacnianiu wiary pomagały konferencje głoszone przez br. Szymona Janowskiego OFMCap.

W pielgrzymce wzięło udział ok. 1800 pątników. Szczególną intencją, którą nieśli pielgrzymi, była modlitwa w intencji zbliżającego się III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.

Pielgrzymi wędrowali podzieleni na 19 grup, przemierzając w ciągu 12 dni trasę liczącą 320 kilometry w ciągu 12 dni. Najstarszy pielgrzym miał 72 lata, a najmłodszy pielgrzymuje jeszcze w brzuchu swojej mamy.

Nad lubelską pielgrzymką czuwał jej kierownik ks. Mirosław Ładniak. W posłudze duszpasterskiej wspomagało go 47 księży, 15 kleryków oraz 22 siostry zakonne.

W tym roku partnerem pielgrzymki było Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

więcej: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-13118

O godz. 13.00 pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. na Wałach Jasnogórskich. Eucharystii przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, homilię wygłosił bp Andrzej Dziuba.

wszystkie informacje: www.pielgrzymka.lublin.pl
foto: http://pielgrzymka.lublin.pl/2019/08/14/powitanie-41-lpp/

Print Friendly, PDF & Email