Sierpniowe wezwanie do abstynencji

Sierpień w Kościele w Polsce od wielu lat przeżywany jest jako miesiąc abstynencji, w którym wielu naszych rodaków powstrzymuje się całkowicie od spożywania alkoholu. Niektórzy wpisują się do ksiąg trzeźwościowych wystawionych w tym czasie w kościołach, inni podejmują takie postanowienie tylko w swoim sercu.

[…] w sierpniu, miesiącu abstynencji, będziemy prosić Dobrego Ojca w intencji wszystkich synów i córek polskiej ziemi, aby odrzucili to wszystko, co ich zniewala, co odbiera im wolność wewnętrzną, a jednocześnie grozi naszej Ojczyźnie utratą wolności zewnętrznej. Czynimy to w duchu odpowiedzialności za budowanie Królestwa Bożego na naszej ojczystej ziemi…

http://www.kongrestrzezwosci.pl/inne-wydarzenia/apel-na-sierpien-miesiac-abstynencji-2019-154.html

To czas nie tylko osobistych postanowień, ale także inicjatyw promujących abstynencję i wspierających trzeźwość. W tym roku przypadają trzy jubileusze: 25-lecie Stowarzyszenia Wesele Wesel – małżeństw, które miały przyjęcia bezalkoholowe, 40-lecie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i 45-lecie Anonimowych Alkoholików w Polsce.

Od przeszło ćwierć wieku przed rozpoczęciem sierpnia publikowane są Apele Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych [tekst].

więcej:
>>Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień

>>Strona internetowa Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i osób uzależnionych

Print Friendly, PDF & Email