38. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę 6-7.11.2021

Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza wszystkich pracowników kolei, emerytów, rencistów i przyjaciół z rodzinami na 38. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6-7 listopada (sobota-niedziela) 2021 r. Tegoroczne pielgrzymowanie w duchu dziękczynienia Panu Bogu i Matce Najświętszej za Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia odbywać się będzie po hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję”.

Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 6 listopada o godz. 18.00 konferencją w Bazylice Jasnogórskiej, a zakończy w niedzielę 7 listopada o godz. 11.00 uroczystą Mszą św. na szczycie Jasnej Góry. Modlitwie kolejarzy w tym roku będzie przewodniczył arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Pielgrzymujemy do tronu Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski z przesłaniem „Wszystko postawiłem na Maryję”. U stóp Jasnogórskiej Pani będziemy dziękować za nauczanie i świadectwo życia Prymasa Tysiąclecia, bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także modlić się o duchowe owoce jego beatyfikacji. Będziemy prosić, by jego przykład wytyczał w naszych sercach i umysłach drogę prawdy i nawrócenia, umacniał naszą wiarę i ufność w moc
zawierzenia Maryi. Abyśmy jako wspólnota kolejarska świadczyli o naszej chrześcijańskiej tożsamości.

Print Friendly, PDF & Email