33. Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

Ludzie_pracy-2015W dniach 19-20 września 2015 r. odbędzie się 33. Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. Spotkanie rozpocznie się w sobotę wieczorem Mszą św. pod przewodnictwem biskupa Artura Mizińskiego – Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski. W programie, obok nocnego czuwania w kaplicy Cudownego Obrazu, zaplanowana została Droga Krzyżowa na jasnogórskich wałach, wspólna modlitwa różańcowa, a także koncert w wykonaniu muzyków Filharmonii Lubelskiej.

Od ponad trzydziestu lat, w trzecią niedzielę września, ludzie pracy, ludzie ?Solidarności? pielgrzymują do tronu Królowej Polski na Jasnej Górze. Zwyczaj ten zapoczątkował bł. ks. Jerzy Popiełuszko, patron NSZZ ?Solidarność?. Tegoroczną pielgrzymkę przygotowują związkowcy z Lubelszczyzny.

Zwieńczeniem spotkania na Jasnej Górze będzie uroczysta Msza św. sprawowana pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego.

MB Solidarność

PROGRAM PIELGRZYMKI

19 września (sobota):

19.00 ? Msza św. na Szczycie, przewodniczy bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

21.00 ? apel Jasnogórski w Kaplicy Cudownego Obrazu MB ? ks. bp Artur Miziński

21.45 ? Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

20 września (niedziela):

24.00 ? koncelebrowana Msza św. w Bazylice, przewodniczy ks. prałat Zbigniew Kuzia

1.00-4.30 ? czuwanie modlitewne w Kaplicy Cudownego Obrazu

7.00 ? Droga Krzyżowa: Region Środkowo-Wschodni NSZZ ?Solidarność? i Region Podkarpacie NSZZ ?Solidarność?

9.00 ? modlitwa różańcowa ze szczytu Jasnej Góry

10.00 ? koncert w wykonaniu muzyków Filharmonii Lubelskiej

10.40 ? wystąpienie Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ ?Solidarność? Piotra Dudy

10.50 ? powitanie pielgrzymów ? ks. prałat Zbigniew Kuzia