32. Światowy Dzień Chorego w archikatedrze lubelskiej – 12.02.2023

Centralne obchody 32. Światowego Dnia Chorego w archidiecezji lubelskiej odbędą się 12 lutego 2024 r.(poniedziałek) w Archikatedrze Lubelskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 modlitewnym czuwaniem. Podczas Eucharystii, pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, która rozpocznie się o godz. 11.00, udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych.

Tegoroczny Dzień Chorego przeżywać będziemy pod hasłem: „Nie jest dobrze, aby człowiek był sam” – Leczyć chorego poprzez leczenie relacji, które jest zarazem tytułem Orędzia papieża Franciszka na tegoroczny Dzień Chorego.

PROGRAM SPOTKANIA W ARCHIKATEDRZE:

10.00 – Modlitewne czuwanie, zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

11.00 – Msza Święta w intencji chorych i cierpiących pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika
W czasie mszy świętej będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

• Materiały duszpasterskie na stronie Apostolstwa Chorych: https://www.apchor.pl/
Orędzie Ojca Świętego pap. Franciszka na XXXII Dzień chorego

Światowy Dzień Chorego, obchodzony jest w dniu wspomnienia liturgicznego Matki Bożej z Lourdes – 11 lutego. Ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75. rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca (jak rodziny czy wolontariusze) towarzyszą chorym i cierpiącym.

Print Friendly, PDF & Email