31. Światowy Dzień Chorego w archidiecezji lubelskiej 10-11.02.2023

Centralne obchody 31. Światowego Dnia Chorego w archidiecezji lubelskiej odbędą się 10 lutego (piątek) w Archikatedrze Lubelskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Podczas Eucharystii, która rozpocznie się o godz. 11.00, udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych.

PROGRAM SPOTKANIA W ARCHIKATEDRZE:

10.00 – Nabożeństwo Lourdzkie

11.00 – Msza Święta w intencji chorych i cierpiących
W czasie mszy świętej będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

Światowy Dzień Chorego, obchodzony jest w dniu wspomnienia liturgicznego Matki Bożej z Lourdes – 11 lutego. Ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75. rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca (jak rodziny czy wolontariusze) towarzyszą chorym i cierpiącym.

Materiały duszpasterskie na stronie Apostolstwa Chorych: https://www.apchor.pl/