29. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie – 9.06.2016

W dniu 29. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie9 czerwca 2016 r. (czwartek), parafie wyrosłe na miejscu, gdzie zgromadziło się 9 czerwca 1987 roku ponad milion wiernych, by uczestniczyć w sprawowanej przez Papieża Eucharystii: parafia pw. Świętej Rodziny, parafia pw. Matki Bożej Różańcowej i parafia pw. św. Wojciecha zapraszają na rocznicowe uroczystości dla upamiętnienia tego wyjątkowego spotkania, a także dziękczynienia Bogu za dar św. Jana Pawła II. Wspólnej modlitwie przewodniczył będzie abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Uroczystości w wąwozie na Czubach rozpoczną się w Altanie Parku Jana Pawła II:

17.30 – nabożeństwo czerwcowe
18.00Msza św. i koncert chóru młodzieżowego
19.30 – poświęcenie Przystanku Pamięci Jana Pawła II

DSC03049

Od historycznego spotkania Jana Pawła II z mieszkańcami Lublina na Czubach minęło już wiele lat, ale ciągle to wydarzenie napawa nas dumą i wzruszeniem, ożywia życie religijne i społeczne, buduje naszą tożsamość indywidualną i grupową.

Wśród wielu znaków pamięci jest na Czubach park Jego imienia, położony w pięknym wąwozie miedzy parafiami Świetej Rodziny i Matki Bożej Różańcowej. I właśnie tam, w pobliżu kładki łączącej obie parafie, Stowarzyszenie Nasze Czuby postanowiło wybudować Przystanek Pamięci Jana Pawła II. Do akcji Stowarzyszenia przyłączyły się wspomniane parafie, Akcja Katolicka, rady duszpasterskie, wolontariusze i wielu, wielu parafian uczestniczących w czterech zbiórkach na fundusz budowy. Także wykonawcy dołożyli wszelkich starań, by obiekt był piękny i niedrogi. Dużą część zadania wykonało miasto.

DSC03055

Przystanek Pamięci jest aranżacją parkową w formie placyka, wkomponowanego w zbocze wąwozu. Pamiątkowy kamień, przypominający o wizycie Ojca Świętego na Czubach otacza granitowy murek z inskrypcją Karola Wojtyły: „Miłość mi wszystko wyjaśniła…” oraz nazwą parku. Obok głazu zasadzony został stosunkowo duży platan. Wiosną za murkiem pojawią się krzewy, cały placyk pokryją białe i czerwone róże.

Print Friendly, PDF & Email