200 paczek dla podopiecznych Caritas od lubelskiej „Perły”

W środę, 31 marca 2021 r., w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej (Lublin, Al. Unii Lubelskiej 15) miało miejsce przekazanie lubelskiej Caritas paczek żywnościowych przygotowanych przez PERŁA – Browary Lubelskie S.A.

Perła – Browary Lubelskie S.A. po raz kolejny angażuje się w dzieła pomocowe Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Pracownicy browaru z zakupionych przez firmę produktów żywnościowych przygotowali tym razem 200 paczek dla potrzebujących. W paczkach znalazły się podstawowe artykuły spożywcze – ryż, mąka, konserwy, olej, ale na święta nie mogło zabraknąć także słodkiego akcentu. Są to wszystko artykuły o długim terminie przydatności do spożycia.

W Wielką Sobotę, 3 kwietnia 2021 r., paczki zostaną wręczone podopiecznym Caritas Archidiecezji Lubelskiej tj. seniorom, osobom samotnym, bezdomnym i innym potrzebującym wsparcia.

Dodatkowo „Perłowe” lokale Perłowa Pijalnia Piwa i Perła Sport Pub przygotują 500 potraw na Wielkanocne Śniadanie, w tym jak zawsze biała kiełbasa, jajka, sałatki i inne świąteczne smakołyki. Śniadanie Wielkanocne Caritas Archidiecezji Lubelskiej odbędzie się 3 kwietnia (Wielka Sobota) o godz. 11.00. Jak wszystkie obecnie spotkania odbędzie się ono w reżimach sanitarnych i sprowadzi się w głównej mierze do przekazania przygotowanych potraw na świąteczny stół osobom potrzebującym.

Mamy nadzieję, że te kilkaset osób dzięki zaangażowaniu i naszej pomocy za pośrednictwem Caritas będą mieli święta radośniejsze i przyjemniejsze. Perła pomaga, pomagała i będzie pomagać w tym trudnym epidemicznym okresie. Nie jest to nasza jedyna i ostatnia inicjatywa. I w tym miejscu chciałbym zachęcić inne firmy, instytucje do tego, żeby wspierać innych w tym trudnym okresie przedświątecznym – okresie epidemicznym. Nie ważna jest skala tej pomocy, ważne – żeby ktoś mógł ucieszyć się tą pomocą.

Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

więcej: www.lublin.caritas.pl

Print Friendly, PDF & Email