Zgromadzenie krajowe i pielgrzymka Unii Apostolskiej Kleru 11-12.11.2019

W dniach 11-12 listopada 2019 r. (poniedziałek-wtorek) na Jasnej Górze odbędzie się Zgromadzenie Krajowe i XXXIV Pielgrzymka Unii Apostolskiej Kleru Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce. Tegoroczna pielgrzymka odbywać się będzie pod hasłem: Eucharystia największym darem dla Kościoła.

PROGRAM PIELGRZYMKI:

Poniedziałek – 11 listopada

11.00MSZA ŚWIĘTA W Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej – Ks. Bp Henryk Ciereszko
12.30 – Obiad
14.30 – Kaplica Różańcowa – Spotkanie Diecezjalnych Dyrektorów UAK – Zgromadzenie Krajowe.
16.00 – Kaplica Różańcowa – Rozważania Pielgrzymkowe
• Obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w kontekście współczesnych zdarzeń eucharystycznych o znamionach cudu – Ks. Włodzimierz Wołyniec, Wrocław
Eucharystia i Serce Jezusa – Ks. Eugeniusz Ziemann SCJ, Kraków
18.30 – Kolacja
20.00 – Kaplica Różańcowa – Nieszpory
Konferencja duchowa – Rekolekcjonista
21.00 – Apel Jasnogórski w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej – Ks. Abp Wacław Depo

Wtorek – 12 listopada

7.00 – Jutrznia i medytacja w Kaplicy Różańcowej – Rekolekcjonista
 8.00MSZA ŚWIĘTA w kaplicy Cudownego Obrazu – Przewodniczy Ks. Abp Grzegorz Ryś
Zawierzenie UAK NMP – Ks. Piotr Wadowski, Zielona Góra – Gorzów Wlkp.
 9.00 –  Śniadanie
 9.45 – Wykład w Kaplicy Różańcowej:
Eucharystia źródłem mocy kapłana unionisty, którego Chrystus wzywa do bycia Jego uczniem i świadkiem (misjonarzem) – Ks. Tomasz Rusiecki, Kielce
11.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Różańcowej – Księża z archidiecezji Katowickiej
12.00 – Zasłonięcie Obrazu NMP i zakończenie Pielgrzymki
12.30 – Obiad

Pielgrzymka połączona będzie z rekolekcjami dla księży należących do Unii Apostolskiej Kleru, dla sympatyków i kapłanów pragnących je przeżyć w duchu UAK. Rekolekcje prowadzi ks. Wiesław PIETRZAK SCJ z Krakowa.

Rekolekcje rozpoczną się Pielgrzymką 11 listopada br. o godz. 11.00 i będą trwać do 14 listopada br. w domu Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, przy ul. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 12 (tel. 34 361 52 28). Uczestnicy rekolekcji w tym domu rezerwują miejsce. Noclegi można także zamawiać w Domu Pielgrzyma im. Jana Pawła II, na Jasnej Górze (tel. 34 377 75 64).

więcej: www.uak.com.pl