Galeria 2017

19.11.2017 - Abp Stanisław Budzik poświęcił kaplicę na plebanii parafii pw. Świętej Rodziny w Lublinie. Otrzymała ona wezwanie Świętego Judy Tadeusza.

W czwartek 28.09.2017 r. abp Stanisław Budzik spotkał się z dekanalnymi duszpasterzami liturgicznej służby ołtarza (LSO).

W dniach 18-23.09.2017 r. abp Konrad Krajewski przeprowadził rekolekcje dla grupy kapłanów z Archidiecezji Lubelskiej. Uczestnicy sprawowali m.in. Msze św. przy grobie św. Piotra i grobie św. Jana Pawła II, której przewodniczył abp Stanisław Budzik .

2-3.09.2017 r. w Wąwolnicy odbyły się uroczystości z okazji 39. rocznicy koronacji cudownej figury Matki Bożej Kębelskiej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Kazimierz Gurda, biskup siedlecki. Foto: Urszula Buglewicz

15.06.2017 w wieczór Bożego Ciała odbył się na Placu Zamkowym w Lublinie 15. Koncert Chwały. Gwiazdą wieczoru była Natalia Kukulska. Fot. Marek Kuś, MSD

11.06.2017 r., ulicami Lublina przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, obchodzony w tym roku hasłem: „Czas na rodzinę!” Fot. Małgorzata Oroń

6.09.2017 r. w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie odbyły się uroczystości 30. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie, połączone z poświęceniem kościoła. Przewodniczył abp Stanisław Budzik. Fot. Marek Kuś, MSD

17.05.2017 w archikatedrze lubelskiej abp Stanisław Budzik udzielił święceń prezbiteratu 12 diakonom archidiecezji lubelskiej. Fot. Marek Kuś, MSD

16.05.2017 w auli seminarium duchownym w Lublinie odbyła się promocja książki ks. infułata Grzegorza Pawłowskiego (Jakuba Hersz Grinera) "Kapłański testament sługi Mesjasza". Gościem specjalnym spotkania był abp Henryk Muszyński.

13.05.2017 r. w parafii pw. MB Fatimskiej w Lublinie odbyły się diecezjalne obchody 100. rocznicy Objawień Fatimskich. Mszy św. przewodniczył bp Artur Miziński.

6.05.2017 r. odbyły się święcenia diakonatu. Trzech z siedmiu alumnów lubelskiego przyjęło z rąk abp. Stanisława Budzika święcenia w parafii pw. św. Dominika w Turobinie. Fot. Marek Kuś

6.05.2017 r. odbyły się święcenia diakonatu. Czterech z siedmiu alumnów lubelskiego przyjęło z rąk bp. Józefa Wróbla święcenia w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie. W przeddzień odbylo się złożenie wyznania wiary w kościele seminaryjnym.

W dniach 31.03-3.04.2017 r. abp Stanisław Budzik przebywał z wizytą u lubelskich księży pracujących na Białorusi.

11.03.2017 - Rozgrywki Mistrzostw LSO poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie.

11.03.2017 odbyły się finały VIII Mistrzostw Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Metropolity Lubelskiego