Kościół pw. Wszystkich Świętych - Cmentarz

Szczur Piotr
Brzozowski Sylwester Jerzy
Chmiel Marcin
Historia parafii:Teren cmentarza założono na gruntach należących wcześniej do Dominikanów i Brygidek (umowa pod koniec XVIII w.) Zaczął on funkcjonować od pocz. wieku XIX . Początkowo grzebano zmarłych bez żadnego porządku. Dopiero w latach 40-tych XIX w. urządzono alejki, później powiększono. Jest tu szereg zabytkowych grobowców, ludzi szczególnie zasłużonych np. niektórych biskupów, profesorów wyższych uczelni, działaczy kultury, powstańców XIX w. Do cmentarza rzymskokatolickiego przylegają: wojskowy, protestancki i prawosławny.
Na cmentarzu od 1836 r. istnieje murowana kaplica publiczna, fundacji ks. Michała Leszczyńskiego, kanonika kapituły Lubelskiej. Ostatnimi laty dokonano jej remontu i rozbudowy - ks. Stanisław Dubiel, na kaplicy zawieszona jest sygnaturka.
Na cmentarzu prawosławnym znajduje się kaplica prawosławna administrowana przez lubelską cerkiew.
Kościół:
Miejscowości: