Gilów, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

dni powszednie: 7:30
18 w październiku i maju
Kancelaria:czynna w dni powszednie 8 - 9
w niedziele po mszach św.
Adres:Gilów 66
23-450 Goraj
Telefon:84 685 91 61
Księża :Klimek Wiesław
Historia parafii:W 1929 r. zaczęto tworzyć tu samodzielny ośrodek duszp. W tym roku proboszcz z Czernięcina, ks. Józef Czarnecki, z polecenia ordynariusza lubelskiego rozpoczął budowę k-ła. Już w Boże Narodzenie 1930 r. w prowizorycznym k-le odprawiono pasterkę. Parafię eygował 19.01.1932 r. bp Marian Fulman. Powstała ona z podziału par. Goraj i przyłączenia wsi Gródki z par. Turobin. Uposażenie stanowiła ziemia z ogólnych pastwisk w Gródkach, Hoszni i przy k-le w Gilowie. Równocześnie założono cmentarz grzebalny. Obecnie istniejące budynki gosp. i plebania bud. po II wojnie światowej.
Na terenie par. działały liczne kółka różańcowe, tercjarstwo i in. stowarzyszenia kościelne. Są tu również wyznawcy - ok. 100 rodzin - k-ła narodowego. Posiadają oni od 1929 r. swoją świątynię w Gródkach.
Archiwum przechowuje komplet ksiąg par. i in. dokumenty od 1940 r.
Kościół:
Miejscowości:Gilów, Gródki, Hosznia Ordynacka, Kondraty,