Odpust i koncert jubileuszowy w Niedzielę Miłosierdzia w Puławach

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach zaprasza w Niedzielę Miłosierdzia, 4 kwietnia 2016 r., do udziału w uroczystościach odpustowych Koncercie Jubileuszowym łączącym 1050. rocznicę Chrztu Polski oraz 110. rocznicę nadania praw miejskich Puławom. W programie koncertu: Wolfgang Amadeusz Mozart – Symfonia G-moll oraz Antoni Bruckner – Te Deum.

Program Uroczystości Odpustowych

Triduum przed odpustem

?Sposoby czynienia Miłosierdzia: modlitwa, słowo i czyn? – głosi ks. Stanisław Gurba

? czwartek – godz.18.00 – Eucharystia i procesja różańcowa na cmentarz.
? piątek – godz.18.00 – Eucharystia i modlitwa uwielbienia Miłosierdzia- Godzinki o Bożym Miłosierdziu
? sobota – godz.18.00 – Eucharystia i Droga Światła.

Niedziela Miłosierdzia

Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 11.00,12.30, 16.00 i 18.00

12.30Suma OdpustowaZawierzenie miasta Bożemu Miłosierdziu –
– przewodniczy ks. bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach jest jednym z Kościołów Stacyjnych w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia, w którym znajduje się Brama Miłosierdzia.

Koncert Jubileuszowy w 1050. Rocznica Chrztu Polski oraz 110. rocznicę nadania praw miejskich Puławom odbędzie się w niedzielę, 3 kwietnia 2016 r., o godz. 19.00 w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego (Puławy, ul. M. Kowalskiego 1).

W programie premierowe wykonanie utworów muzycznych:

W. A. Mozarta ?Symfonii g-moll?, A. Brucknera ?Te Deum Laudamus?

w wykonaniu:

? chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
? orkiestry i chóru Teatru Muzycznego w Lublinie pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki
? solistów:

? Dorota Laskowiecka – sopran