Rekolekcje kapłańskie „Wiara, która kosztuje” (23-26.11.2015, Nałęczów)

Organizatorzy: Szkoła Formacji Duchowej i Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Prowadzący:
Joseph Fadelle (Bagdad, Irak – Paryż, Francja), pochodzący z ważnej w Iraku rodziny z Bagdadu, katolik, który przebył długą drogę nawrócenia z islamu na chrześcijaństwo, autor książki „Bez względu na cenę” (Wyd. Agape);

Ks. Jacques Mourad (Syria), Syryjczyk, proboszcz, kilkanaście lat temu osiedlił się w Al-Karjatajn, by wznowić działalność klasztoru św. Eliasza (ok.100 km od Palmyry). W czasie trwającej obecnie wojny przyjął kilkaset osób, które schroniły się tam, by przetrwać zimę. Byli wśród nich także muzułmanie. Porwany 21 maja 2015 r. Dzień wcześniej syryjski duchowny rozesłał wiadomość: Ekstremiści z Państwa Islamskiego zbliżają się do naszego miasta. W Palmyrze zabili wielu ludzi, ucinając im głowy. Proszę, módlcie się za nas.
Termin: 23-26 listopada 2015
Miejsce: Nałęczów, wygodny i przyjazny dla nas ośrodek „Energetyk” , ul. Paderewskiego 10

Plan rekolekcji (wkrótce)

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres sfd@diecezja.lublin.pl (w odpowiedzi otrzymamy informacje o warunkach uczestnictwa)

Zaświadczenia i zwolnienia:

Kapłani uczestniczący w rekolekcjach otrzymają zaświadczenie o odbyciu obowiązkowych rekolekcji rocznych. Każdy kapłan zgłaszający swój udział otrzyma odpowiednio wcześnie stosowne pismo, będące podstawą do otrzymania zwolnienia z zajęć szkolnych.

Print Friendly, PDF & Email