IV Kongres Misyjny Dzieci Archidiecezji Lubelskiej 10.06.2017

W sobotę10 czerwca 2017 r. będzie miał miejsce IV Kongresu Misyjnego Dzieci Archidiecezji Lubelskiej. Spotkanie odbędzie się w Ośrodku Księży Sercanów w Pliszczynie. Kongres jest organizowany w ramach działalności Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci w naszej archidiecezji. Hasło tegorocznego spotkania nawiązuje do tematu Roku Duszpasterskiego i 100. rocznicy Objawień Fatimskich: „Idźcie i głoście z Maryją!”.

Organizatorzy Kongresu w sposób szczególny zapraszają dzieci z ognisk misyjnych i grup kolędniczych oraz wszystkich zainteresowanych misjami, zwłaszcza uczniów szkół podstawowych. Jednym z celów Kongresu jest budzenie świadomości misyjnej, stąd formuła spotkania jest otwarta na wszystkich, którym bliski jest temat misji.

Ramowy program Kongresu:

9.30 – Powitanie uczestników Kongresu i prezentacja grup, wspólny śpiew
10.30 – MSZA ŚWIĘTA
11.30 – Posiłek oraz misyjna animacja muzyczna
12.30 – Spotkanie z misjonarzami z pięciu kontynentów
13.15 – Rozstrzygnięcie Konkursu na „Misyjny budzik”
13.30 – Scenka teatralna
14.00 – Uroczyste błogosławieństwo i rozesłanie

Wymagania dla uczestników:

  • wpisowe 5 zł od dziecka (na potrzeby organizacyjne; złotówkę przeznaczamy na zakup sprzętu sportowego dla dzieci z „Wioski dla dzieci sierot inwalidów” w Homlu na Białorusi)
  • grupa ubrana jest „misyjnie”, w określonym kolorze (żółty, zielony, niebieski, biały, czerwony) wyrażającym charakter danego kontynentu
  • zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie „Misyjny budzik”
  • nauczenie się hymnu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci „Otwórzmy serca”

Prosimy o zgłoszenia grup do 26 maja 2017 r. (!) – na adres e-mail: misje.lublin@gmail.com

W odpowiedzi na zgłoszenie zostaną przesłane dalsze informacje: przyporządkowanie danej grupy do kontynentu (chodzi o stroje; chyba, że ktoś od razu zgłosi chęć ubrania grupy w określonej stylistyce), warunki konkursu, link odnoszący się do hymnu PDMD oraz kwestie dojazdu.

KONTAKT:

ks. Wojciech Rebeta – dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Lubelskiej
tel. 506 171 997, e-mail: misje.lublin@gmail.com

 

Print Friendly, PDF & Email