Komunikat na Święto Patronalne Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Komunikat na Święto Patronalne Caritas

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego przeżywamy Patronalne Święto Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Nasza instytucja charytatywna pomaga tysiącom osób. Wielka liczba niepełnosprawnych, seniorów, samotnych matek, dzieci, zdolnej młodzieży czy ludzi bezdomnych otrzymała pomoc i wsparcie w trudnych momentach życia. Co roku lubelska Caritas dofinansowuje obiady dla dzieci w szkołach, przyznaje stypendia naukowe i socjalne, dofinansowuje operacje i rehabilitację, wydaje tony żywności, udziela pomocy rzeczowej. Opiekuje się uchodźcami i migrantami, wychodzi naprzeciw problemom bezrobocia, jest obecna również tam, gdzie ludzie walczą z klęskami żywiołowymi: powodziami oraz pożarami.

Po Mszy św. będzie możliwość materialnego wsparcia tego dzieła ? do czego z całego serca Was zachęcam.

Zapraszam także na centralne Uroczystości Jubileuszu 25 lat naszej Lubelskiej Caritas. 21 maja br. w sobotę o godz. 1200 w kościele pw. Świętego Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie będę sprawował Uroczystą Mszę Świętą Dziękczynną. Po Eucharystii będzie miało miejsce poświęcenie i otwarcie nowej placówki naszej Caritas. Jest nią Centrum Charytatywne w Krasnymstawie, które będzie wymowną bramą Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Wszystkim świadkom miłosierdzia z serca błogosławię.

Wasz biskup Stanisław


Komunikat Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika do odczytania w kościołach Archidiecezji Lubelskiej w dniu 3 kwietnia 2016 r.


 

caritas 2016-1lub2

 

Print Friendly, PDF & Email