Zakon Rycerzy i Szpitalników św. Łazarza z Jerozolimy w Centrum JPII

lazar2W najbliższą sobotę 14 listopada 2015 r., Centrum Jana Pawła II w Lublinie będzie gościć przedstawicieli Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w parafii pw. Świętej Rodziny w Lublinie (ul. Jana Pawła II 11).

Idea Zakonu Rycerzy i Szpitalników św. Łazarza z Jerozolimy, sięgająca korzeniami XII wieku, gdy powstawały w Ziemi Świętej pierwsze lazarety, gromadzi dziś ludzi wrażliwych na potrzeby innych, jednocząc zwłaszcza tych, którzy niosą pomoc chorym, czy z innych powodów nieszczęśliwym.

Po Mszy św., odprawionej przez kapelana Komandorii Polskiej, w asyście członków Zakonu, nasi goście zapraszają zainteresowanych /szczególnie służbę zdrowia/ na spotkanie w domu parafialnym /wejście obok Radia eR/ dla zapoznania się z ideą niesienia charytatywnej pomocy pod Znakiem Zielonego Krzyża.

Stowarzyszenie to posiada charakter międzynarodowy, a patronuje mu Prymas Czech Kardynał Dominik Duka. W Polsce także rozwija już swoją działalność w wielu diecezjach, posiadając osobowość prawną, tak wobec prawa kościelnego, jak i państwowego. Mamy zgodę i błogosławieństwo naszego Arcypasterza, by idea ta mogła rozwijać się także na terenie Archidiecezji Lubelskiej.

Print Friendly, PDF & Email