Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę 24-25.09.2016

Tegoroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 24-25 września 2016 r., jest już 32. spotkaniem modlitewnym małżeństw i rodzin z Matką Bożą Częstochowską.

Do pielgrzymowania indywidualnego i w ramach grup parafialnych oraz diecezjalnych zaproszeni są wszyscy małżonkowie ? szczególnie ci z najmniejszym i największym stażem małżeńskim. Na początku wspólnej drogi jest o co prosić, a przy końcu ? za co dziękować.

Pielgrzymka poświęcona będzie pogłębieniu przesłania papieża Franciszka zawartego w adhortacji posynodalnej ?Amoris laetitia?. Ojciec święty Franciszek przypomina o darach małżeństwa i rodziny, zachęca małżonków do podtrzymania miłości silnej i pełnej takich wartości jak: wielkoduszność, zaangażowanie, wierność i cierpliwość.

Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę organizuje Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski. Pielgrzymka odbywa się od ponad 30 lat, a jej celem jest przede wszystkim wzmocnienie polskich rodzin, zwrócenie uwagi na piękno powołania małżeńskiego, a także pomoc w przezwyciężeniu zagrożeń, które czyhają na tę najbardziej podstawową wspólnotę ludzką. W wydarzeniu rokrocznie bierze udział ponad dziesięć tysięcy osób. Zebrani uczestniczą we wspólnej modlitwie, mogą również wysłuchać świadectw i konferencji o tematyce małżeńskiej i rodzinnej.

 

PROGRAM PIELGRZYMKI

Sobota, 24 września 2016

15.30 ? Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby, Przewodniczącego Rady ds. Rodziny KEP
17.00 ? Koncert zespołu Turnioki. Sala o. A. Kordeckiego
19.30 ? Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich
21.00 ? Apel Jasnogórski

Niedziela, 25 września 2016

9.00 ? Świadectwo Lecha Dokowicza oraz prelekcja ks. Przemysława Drąga. Sala o. A. Kordeckiego
11.00 ? Msza Święta na Jasnogórskim Szczycie pod przewodnictwem ordynariusza kieleckiego biskupa Jana Piotrowskiego

? Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
? Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego
? Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski

 

malz2016v2

Print Friendly, PDF & Email