XV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców – 25.04.2021

Ostatnia niedziela kwietnia – 25 kwietnia 2021 r. – to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. W tym roku będzie to 15. Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz MIVA Polska zapraszają wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów i członków ich rodzin do szczególnej modlitwy o Boże wsparcie i pomoc św. Krzysztofa, aby zawsze poruszać się po drogach w sposób odpowiedzialny i bezpieczny, spokojnie i z życzliwością do ludzi.

Głoszone przez Duszpasterstwo Kierowców motto: „Kierujmy się miłością na drodze”, trzeba realizować na każdym odcinku wspólnej trasy i przyoblekać w praktykę dobrych postaw, zachowań oraz wzajemnej modlitwy… Każdego niemal dnia słyszymy o tym, jak wielu ludzi ginie w wypadkach na naszych drogach. Ludzie wierzący nie powinni być obojętni na ten wielki narodowy problem. Aby to zmienić, zwracamy się do kierowców, pieszych, rowerzystów i wszystkich użytkowników drogi z apelem o jeszcze większą ostrożność i szacunek wobec zasad bezpieczeństwa na drodze oraz zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

Ks. Marian Midura – Krajowy Duszpasterz Kierowców, Ks. Jerzy Kraśnicki – zastępca Krajowego Duszpasterza i dyrektor MIVA Polska

Główne uroczystości odbędą się w niedziela 25 kwietnia 2021 r. o godz. 11.00 przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze (transmisja w TVP1). Mszę św. w intencji wszystkich kierowców odprawi ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców, a homilię wygłosi ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska.

Drodzy Kierowcy, Piesi, Motocykliści i Rowerzyści – wraz z Waszymi Duszpasterzami zwracamy się do Was wszystkich: niech modlitwa do świętego Krzysztofa, jego obrazek, breloczek zobowiązują nas zawsze do czynów miłości – bo ona musi kierować naszym chrześcijańskim życiem, także naszym poruszaniem się po drogach! Niech przez to nasze drogi stają się bezpieczne, a my zachowując Boże Przykazania, zachowując zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego – stajemy się lepszymi ludźmi, prawdziwymi chrześcijanami na każdej drodze naszego życia.

Wyrazem wdzięczności kierowców za bezpiecznie przejechane kilometry, za jazdę bez wypadku jest pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach akcji MIVA Polska – składając jako podziękowanie 1 grosz za 1 kilometr, bowiem samochód na misjach jest pierwszym narzędziem ewangelizacji. Uczestniczący w akcji MIVA Polska niech mają świadomość wielkości swego zaangażowania, bo wielka to sprawa pomagać nieść innym Chrystusa. MIVA Polska zaprasza w obecnym czasie do akcji: „Promienie Miłosierdzia – wózki dla niepełnosprawnych na misjach” – więcej o tym na www.miva.pl

Organizatorem Niedzieli Modlitw za Kierowców od lat jest Krajowy Duszpasterz Kierowców oraz MIVA Polska (Mission Vehicle Association – Stowarzyszenie/Organizacja na rzecz misyjnych środków transportu).

http://www.miva.pl/artykuly/akcje/wozekdlaafryki

Print Friendly, PDF & Email