Przygotowania do Orszaku Trzech Króli w Lublinie

W czwartek 17 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie (ul. Muzyczna) odbyła się konferencja prasowa poświęcona przygotowaniom do piątego już Orszaku Trzech Króli w Lublinie.

Uczestnicy orszaku tradycyjnie już zgromadzą się na Placu Zamkowym, gdzie będzie miało miejsce wspólne kolędowanie, rozdawanie koron, podniesienie Czwartego Króla i rozpalenie wielkiej kadzielnicy. Następnie orszak za przewodem gwiazdy wyruszy w kierunku Archikatedry Lubelskiej.

W orszaku wśród mędrców tradycyjnie przedstawiciel świata nauki, osoba bezdomna i prawdziwy przedstawiciel mieszkańców Afryki. Nie zabraknie także bramy, gwiazdy i innych prac przygotowanych przez Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie oraz ciasteczek ze szkół gastronomicznych.

Nowością w tegorocznym orszaku będą dzwoneczki w rękach najmłodszych uczestników, które zostały wykonane przez mistrza ceramicznego Andrzeja Jońskiego. Można je będzie otrzymać w niedzielę, 3 stycznia od 10.00 przed archikatedrą, wraz z instrukcją ich ozdabiania. Dla tych, którzy chcieliby się wcześniej zapoznać z techniką zdobienia dzwonków, ich autor zaprasza w najbliższą niedzielę (20 grudnia br.) do siedziby Ekobazaru (ul. Lubartowska 77), gdzie sam udzieli instrukcji ich malowania.

PROGRAM ORSZAKU TRZECH KRÓLI W LUBLINIE

6 stycznia 2016 r.

godz. 11.15

– wspólne kolędowanie, harcerze rozdają korony

godz. 11.45

– okolicznościowe słowo gości
– podniesienie kadzielnicy
– czytanie ewangelii o Mędrcach ze Wschodu
– wprowadzenie Gwiazdy i Mędrców

godz. 12.00

– procesja za Gwiazdą do Katedry
– spotkanie z Herodem na deptaku
– przed katedrą – podniesienie Czwartego Króla
– otwarcie Bramy

godz. 13.00

– w katedrze – homagium Mędrców złożone Dziecięciu Jezus
– uroczysta Msza św., poświęcenie ciasteczek i dzwoneczków

godz. 14.10

– wspólne kolędowanie w katedrze

 

Print Friendly, PDF & Email