Niedokończone Msze Wołyńskie – martyrologium duchowieństwa

wolyn-001Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Centrum Jana Pawła II w Lublinie zapraszają do parafii pw. Świętej Rodziny w Lublinie (ul. Jana Pawła II  11) na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, która odbędzie się 28 listopada (sobota) 2015 r. o godzinie 18.00 oraz otwarcie wystawyNiedokończone Msze Wołyńskie” poświęconej martyrologium duchowieństwa wołyńskiego, ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej.

Po otwarciu wystawy, w sali Akcji Katolickiej przy parafii, zostanie zaprezentowany filmNiepamięć” w reż. Patryka Patynowskiego oraz odbędzie się okolicznościowa sesja z wykładami:

– Martyrologium duchowieństwa diecezji łuckiej podczas II wojny światowej – dr Leon Popek
– Zbrodnia Wołyńska w kontekście dialogu Polsko?Ukraińskiego. Między pamięcią a amnezją – prof. dr hab. Włodzimierz Osadczy